Kozí mléko se z Holandska vozí v prášku

Holandské sušené kozí mléko obsahuje vysoce hodnotné bílkoviny (kasein, albumin, globulin), lehce stravitelné tuky, minerální soli vápníku, draslíku, hořčíku a fosforu, stopové prvky a vitamíny A, B1, B12, C, D a E. Dále kyselinu listovou a osm různých enzymů. Kozí mléko je přírodní alternativou kravského mléka. Kozí mléko je tak vydatným zdrojem biologického vápníku. Obsahuje ho o 13 procent více než mléko kravské. Složení kozího mléka navíc pomáhá chránit organismus před škodlivými vlivy a civilizačními chorobami.

Sušené kozí mléko je vyráběno v Holandsku z čerstvého kozího mléka vyprodukovaného ve šlechtěných chovech na biologicky zdravých pastvinách. Mléko je ošetřeno tak, že nedochází ke snížení jeho nutriční hodnoty a ani jeho gastronomická kvalita netrpí zápachem, jak je tomu v malých chovech. Neobsahuje žádné přísady ani konzervační činidla. Kozí mléko je ideální jako výživná přírodní strava pro osoby citlivé nebo alergické na kravské mléko. Je skvělé pro děti (i dospělé) se zažívacími poruchami a pro rekonvalescenty. Děti mohou kozí mléko konzumovat už od jednoho roku.

Příprava zdravého nápoje je více než snadná, odměrka sušeného mléka se smíchá s vodou. Do České republiky dováží holandské sušené mléko a výhradně prodává společnost Olimpex.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *