Pomáhají při cukrovce i cirhoze a chrání před viry

Keřovitá rostlina Chanca Piedra (Phyllanthus niruri) dorůstající do 60 centimetrů a liána Cat’s Claw (Uncaria tomentoza) jsou v Latinské Americe známé přírodní léčivé prostředky.

Chanca Piedra eliminuje ledvinové, močové i žlučníkové kameny a zároveň zabraňuje jejich vzniku. Účinné látky mají ale rovněž antivirové a protizánětlivé vlastnosti a uplatnění najdou především při zánětech močových cest, ledvin, prostaty a jater. Chanca Piedra se používá také při střevních kolikách a nadýmání a podpůrně při cukrovce, kde zlepšuje stav slinivky. Umí stimulovat také tvorbu žluče.

Chanka působí rovněž jako mírný imunostimulant a pomáhá překonávat virové infekce, především u pohlavních orgánů. Alkaloidy v ní obsažené uvolňují hladkou svalovinu močových a žlučových cest, což napomáhá k vypuzení ledvinových, močových a žlučových kamínků. Je ale nutné upozornit, že není určena  pro děti, těhotné a kojící ženy.

Cat‘s Claw (česky: kočičí dráp) je zdřevnatělá lodyha liánovitého typu. Ve fytoterapii se používají především kůra a listy. Alkaloidy obsažené v rostlině výrazným způsobem aktivují imunitní systém uživatele.

Protizánětlivé účinky doporučují rostlinu při podpůrné léčbě revmatoidní artritidy. Pro své protizánětlivé, imunostimulační, antivirové účinky byly zkoumány její účinky na novotvary.

Zkušenosti tradiční peruánské medicíny doporučují užívat Cat‘s Claw především při onemocnění trávícího traktu (Crohnova choroba, divertikulitida, diabetes, jaterní cirhoza), dále  při chorobách spojených s poškozením imunitního systému a také jako prevenci virových onemocnění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *