Žraločí olej doporučuje Světová zdravotnická organizace

Jedním ze specifických potravních doplňků, které napomáhají vyrovnávat deficit nedostatku vitamínů a minerálních látek v běžné stravě je i SHARK – olej ze žraločích jater. Dosavadní, více než 30 leté výzkumy  zejména ve Švédsku, potvrdily při podávání žraločího oleje  tyto fyziologické účinky:

l. zastavení procesu kornatění cév, odstraňováním cholesterolového plaku, který snižuje průchodnost těchto cest.

2. zvýšení tvorby červených, ale zejména bílých krvinek, krevních destiček a gama-imunoglobulínů, čímž se výrazně zvyšuje imunita vůči bakteriovým a virovým onemocnění.

3. přirozená pomoc při regeneraci kůže, kterou udržuje bez vrásek a vláčnou, při léčbě kožních onemocnění, při hojení povrchových poranění včetně popálení.

4. podpora vylučování toxických látek, například zplodin kouření, alkoholu a rezidui kovů.

5. vyšší úroveň imunity, která se podílí na ochraně proti vzniku onkologických onemocnění, rozvoji artritidy a osteoporózy.

6. podpora metabolických pochodů u dětí, snížení projevů nechutenství.

Konzumace oleje ze žraločích jater je velmi prospěšná pro každého a to bez výjimky. Mimořádně významná je však pro děti mezi 3.-15. rokem, dále pro osoby starší 50 let a ostatní populaci, která se nedokáže vzdát kouření, alkoholů a kofeinových nápojů a je dlouhodobě vystavena stresům. Rovněž osoby s dědičnými sklony k anemii, diabetu, artritidě a dalším špatně léčitelným chorobám by měly být pravidelnými uživateli tohoto specifického potravinového doplňku.

Pravidelné užívání oleje ze žraločích jater doporučuje Světová zdravotnická organizace, Mezinárodní liga proti rakovině a stovky odborníků, zabývajících se výživou na celém světě.

 

One Response to Žraločí olej doporučuje Světová zdravotnická organizace

  1. Štěpánka janoušková napsal:

    Moje dcera již od mládí trpěla na nedostatek bílých krvinek,měla značně narušenou imunitu.S touto diagnózou se dostala až na odd.hematoonkologické ve FN Plzeň-Lochotín.Když bílé krvinky spadly na neúnosnou mez,sama ošetřující lékařka jí řekla,že nechce mluvit o tom ,co může následovat.Dcera to dala na vědomí po internetu a ozval se jí brněnský lékař-onkolog a doporučil užívat olej ze žraločích jater.Dcera tak učinila a nějaké době této léčby se jí hladina bílých krvinek podstatně zvýšila.Když se lékařka,kterou leta navštěvovala při kontrolách divila,jak je to možné,dcera jí to sdělila a ona jí odpověděla,že to tím nebude,aby každému nevěřila.Dnes bojuje dcera s nějakou bakterií ve střevech,nejprve hodnota b.krvinek šla nahoru,zřejmě se začal bouřit imunitní systém,ale teď krvinky opět klesají,teda uvažuji o tom,že začneme opět s olejem ze žraločích jater.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *