Žralok je stroj na přežití

O žralocích je znáno, že jsou pravděpodobně nejdéle žijící obratlovci, zatímco jiné druhy vymizely. Během svého vývoje si tento predátor vytvořil dokonalý obranný systém, který mu umožňuje přežít i ty největší nástrahy přírody.

Žralok prakticky nikdy neonemocní zhoubným onemocněním, je odolný vůči všem infekčním onemocněním a rány se mu hojí velmi rychle. Žraloci dokonce žijící ve vodách, kde byly prováděny jaderné výzkumy, a neonemocněli rakovinou. Laboratorní pokusy naočkovat žraloka nádorovými buňkami skončily nezdarem. Žralovci obvykle umírají stářím a jejich největším nepřítelem je člověk.

Národy na severu Evropy používaly olej ze žraločích jater celá staletí. Skvělých regeneračních schopností žraločích jater si povšimli tamní rybáři. Zjistili, že olej, který získávali z jater žraloka a uchovávali ve speciálních kožených vacích, urychluje hojení kůže, pokud jsou jim potírány rány. Dále celkově posiluje organizmus, zmírňuje otoky a záněty. Povšimli si také lepší kondice těch, kteří olej pravidelně užívali. Těchto zkušeností využili počátkem dvacátého století japonští vědci, kteří izolovali z jater žraloka účinnou látku a nazvali ji alkylglycerol. Kromě něj žraločí olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny, vitamíny A, E a D a také squalamin, což je přírodní antibactericum.

Žralok, to je Shark

V České republice je předním výrobce oleje ze žraločích jater společnost Olimpex. Tobolky prodává pod názvem Shark.
„Mám víceletou zkušenost s přípravky Shark. Velmi je doporučuji zejména pro posílení imunitního systému a obzvlášť jako účinnou podporu proti zvýšené radiaci ovzduší způsobené poruchami jaderných zařízení v minulých letech,“ uvedl opavský primář Jindřich Sobotka.

Mezi nejdůležitější vlastnosti přípravku Shark patří aktivace a stimulace imunitního systému s podporou tvorby protilátek. „Působí totiž jako významný antialergen,“ vysvětlil ředitel společnosti Olimpex Václav Myška. Podle něj se žraločí olej také podílí na zpomalení nádorového růstu a zmírňování nebezpečných vedlejších účinků, ke kterým dochází po ozařování.

Jak působí žraločí olej v lidském organismu?

Aktivizuje imunitní systém, podporuje rychlou reakci organismu na infekci. Pokud už dojde k rozvoji onemocnění, má mnohem lehčí průběh. Žraločí olej významným způsobem ovlivňuje stárnutí organismu z hlediska tvorby ochranných buněčných membrán.

„Jako praktický lékař s více než třicetiletou praxí zaznamenávám zejména v poslední době oslabení imunitního systému a zvyšování různých alergií, především u mladší populace. Olej ze žraločích jater Shark proto doporučuji k posílení imunitního systému a jako podpůrnou léčbu alergických stavů,“ řekla lékařka Jana Pavelová z Ostravy.

Olej ze žraločích jater lze doporučit v případě oslabení organismu,
při potřebě podpořit obnovu krvetvorby, při útlumech funkce kostní dřeně a při dlouhodobém užívání antibiotik, antirevmatik, analgetik a kortikoidů.

Doporučuje se pro dlouhodobě oslabené jedince, kteří trpí opakovanou rýmou, chřipkou či kašlem.
Výborné zkušenosti jsou u onemocnění způsobených poruchou imunitního systému, jako jsou alergie, astma či artritida a doporučuje se jeho dlouhodobé užívání při pylových a prachových alergiích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *