Kozí mléko má blahodárné účinky

Alergií na kravské mléko, respektive na bílkovinu v něm obsaženou, trpí kolem osmi procent dětí. Tři čtvrtiny těchto alergiků ale nemá problémy s trávením kozího mléka. Lepší stravitelnost je způsobena složením tukových částic, které se podobají mateřskému mléku. Intoleranci laktózy ale ani kozí mléko neřeší.

Účinky kozího mléka na zdraví jsou dokázány nejenom staletími užívání, ale jsou také podloženy mnoha vědeckými studiemi. A jaké jsou jeho hlavní výhody? Je lehce stravitelné, pozitivně působí na imunitní systém, příznivé účinky má také při kloubních onemocněních a je často doporučováno jako prevence nádorových chorob. Působí antistresově, reguluje vlhkost pleti a zlepšuje onemocnění kůže. Například u atopických ekzémů.

Kozí mléko obsahuje minerální soli, vápník, hořčík, sodík, draslík a fosfor. „Ve čtvrtlitru kozího mléka přijmete až třicet procent doporučeného denního příjmu vápníku. A je známé, že právě vápník se hodí při redukční dietě – pomáhá totiž metabolismu štěpit tuky,“ uvedl lékař Ladislav Kratochvíl.

Hořčík navíc chrání srdce před kardiovaskulárním onemocněním a snižuje krevní tlak. Také obsahuje vitaminy A, skupiny B, C, D, E a kyselinu listovou. Kozí mléko je také cenným zdrojem bílkovin – v hrnku mléka až 18 procent.

Odborníci také tvrdí, že kozí mléko pomáhá ženám trpícím migrénami. Pokud je to i váš problém, zkuste kravské mléko ve svém jídelníčku nahradit právě kozím. Navíc je plné látek z bylin, které koza na pastvě zkonzumuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *