Není chrupavka jako chrupavka

V posledních měsících se doslova roztrhl pytel s reklamou na kloubní přípravky. Sportovní i umělecké celebrity slibují zlepšení kloubní pohyblivosti a snižování bolestivosti v případě revmatických a artritických potíží. Jedná se jistě o kvalitně vyrobená parafarmaka, která mají společné účinné složky chondroitin sulfát, glucosamin sulfát a MSM.  Jsou vyráběna synteticky a nejedná se tedy o přírodní NATUR produkty. Ještě méně je známa skutečnost, že jejich dlouhodobé používání má prokazatelně nepříznivé důsledky na stav žaludku.

Chondroitin sulfát a glucosamin sulfát obsahuje i žraločí chrupavka, ta má navíc i imunostimulační proteiny. Žraločí chrupavka je volně dostupný, čistě přírodní doplněk stravy. Žraločí chrupavka má navíc v ideálním poměru zastoupen organický vápník a fosfor v poměru 2:1. Organismus je proto vstřebá lépe než běžné minerály. Tento poměr také předurčuje žraločí chrupavku k léčbě osteoporózy, kterou trpí více než polovina populace, zejména ženy po menopauze.

Pro lidský organismus, ale i pro samotný žaludek, je výhodnější dostávat žraločí chrupavku v tabletách než tobolkách. Tobolky se v žaludku totiž rozpustí a a jeho kyselé prostředí degraduje specifické bílkoviny chrupavky na aminokyseliny. Přitom pro účinné využití chrupavky je potřeba, aby se rozkládala až v tenkém střevě. Jen tak dojde k úplnému vstřebání peptinů a proteinů. Průchod do nižších partií trávícího systému zaručují pouze obdukované tablety.

„Syntetické přípravky proti bolesti kloubů převálcovaly v reklamních kampaních přírodní produkty. Mediálně ovlivněný zákazník tak v lékárně upřednostňuje farmaceutickou výrobu s rizikem možných vedlejších účinků, proti přírodnímu řešení svého problému,“ tvrdí magistra Jarmila Kováčová. Celostní medicína podle ní již delší dobu doporučuje na bolestivé klouby přírodní produkty využívající žraločí chrupavku.

V Česku vyráběný reparát Shark je jediný svého druhu od českého výrobce. Tablety potažené acidoresistentním potahem jsou patentově chráněny a to včetně ochranné známky Shark.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *