Elixír zdraví a krásy? Kozí mléko

Příznivé účinky kozího mléka na lidský organismus znali už staří Římané, kteří jej nazývali elixírem mládí, krásy a dlouhověkosti. Dopustit na kozí mléko nedala ani Kleopatra, která si z něj v rámci péče o svojí pokožku nechala připravovat koupele. Ani dnes, po několika tisíci letech, kozí mléko neztrácí na významu, spíše naopak.

 Jak totiž vědecké studie ukazují, je pro náš organismus kozí mléko daleko prospěšnější než  mléko kravské. Jednou z příčin je kvalita tuku, který je pro náš organismus  lépe stravitelnější než tuk obsažený v  kravském mléce. Díky svému jedinečnému složení rovněž kozí mléko představuje alternativní řešení pro všechny, kdo trpí alergií na kravské mléko. Tím ale výčet „plusů“ kozího mléka zdaleka nekončí. Vysoký podíl bílkovin, vápníku, vitaminů (A, B1, B2, B12, C, D, E) stopových prvků (měď, zinek, mangan, titan, chróm), minerálních solí (draslík, hořčík, sodík, fosfor), k tomu ještě osm prospěšných enzymů a kyselina listová. To je ten správný koktejl pro vaše zdraví.

Pravidelná konzumace kozího mléka pomáhá zvyšovat obranyschopnost a chrání organismus před škodlivými vlivy prostředí

Skvělý prostředek představuje kozí mléko pro všechny, kdo se potýkají s onemocněním kloubů, trávícího traktu, jater a slinivky. Nezanedbatelný význam má kozí mléko i pro pokožku. Kromě toho, že ji pomáhá udržovat vláčnou, dokáže si poradit s různými druhy ekzémů (i proto se využívá v kosmetickém průmyslu – přidává se do mýdel, pleťových mlék, krémů a přísad do koupelí). Další výhodou kozího mléka je, že představuje skvělou alternativu pro všechny, kteří trpí alergií na bílkovinové frakce obsažené v kravském mléce. U některých lidí dokonce složení kravského mléka vyvolává migrénu. I těm je doporučováno kozí mléko, které je „nedráždí“ a mnozí z nich mu vděčí za výrazné zlepšení zdravotního stavu.

Zmínit musíme i blahodárný vliv kozího mléka na náš nervový systém. Zastoupení vitaminů skupiny B pomáhá snižovat stres, nervozitu a pocit napětí. Pokud chcete mít kozí mléko – elixír zdraví stále při ruce, zkuste Holandské sušené kozí mléko dodávané do České republiky společností Olimpex. Vhodné je pro děti již od dvanácti měsíců. Sáček o obsahu26 g, který postačí na přípravu čtvrtlitru nápoje, zakoupíte v lékárnách a prodejnách zdravé výživy.

A na závěr ještě jeden tip: Chcete-li něco udělat pro zlepšení své kondice, udržení mladosti vašich buněk a zvýšení obranyschopnosti organismu, měli byste v pravidelných časových intervalech provádět 4-6 týdenní kůru kozím mlékem, během které byste každý den měli vypít alespoň půl litru tohoto „záračného“ přírodního elixíru.

 kozi-mleko-pixla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *