Pražská všeobecná má novou angiolinku

Zlepšení komplexní péče o pacienty s kardiovaskulárním onemocněním zaručuje nová angiografická linka, kterou si pořídila Všeobecná fakultní nemocnice v Praze. Angiograf s planárním detektorem za více než dvacet milionů korun je určený k vyšetřování periferních cév a k provádění intervenčních terapeutických zákroků. Nová nejmodernější technologie umožní posunutí k menším cévám a tím i k širšímu spektru chorobných procesů.

„Angiografická linka bude sloužit k provádění diagnostiky a terapeutických zákroků v oblasti periferních tepen prakticky v celém anatomickém rozsahu s výjimkou cév koronárních. Vysoká rozlišovací schopnost zvýší bezpečnost vysoce sofistikovaných intervenčních procedur, jakými jsou například implantace stentgraftů nebo intrakraniální intervence,“ uvedla ředitelka nemocnice Dana Jurásková.

Cílovou skupinou jsou hlavně pacienti s aterosklerotickým postižením, ale i pacienti se vzácnějšími nemocemi jako jsou například vaskulitidy. Další významnou skupinou jsou pacienti s cukrovkou. Dosavadní angiolinka vyšetřila ročně až 1800 pacientů. Přibližně polovina z nich pak podstoupila intervenční zákrok.

„Digitální angiograf s nejvyšším rozlišením a možností kvalitního postprocesingu umožní dokonce i péči o pacienty s cévními mozkovými příhodami v mnohem větším rozsahu než doposud. V neposlední řadě nový angiograf umožní ještě detailnější zobrazení plicního řečiště u pacientů s plicní arteriální hypertenzí,“ dodala Jurásková.

Komplexní kardiovaskulární centrum Všeobecné fakultní nemocnice v Praze je superspecializovaným pracovištěm. Projekt obnova přístrojového vybavení skončí po dvou letech s letošním srpnem. Celkový rozpočet přesáhl 75 milionů korun, z toho čtyřiapadeát milionů hradila prostřednictvím svých fondů Evropská unie.

Hlavním cílem projektu bylo zajistit dostupnost a kvalitu standardizované zdravotní péče o pacienty, kteří trpí chorobami jako jsou ateroskleróza a diabetes mellitus. Ty mají rozhodující dopad na zdraví a délku života obyvatelstva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *