Chanca Piedra – (lomikámen)

Poruchy trávení, žlučové či ledvinové kameny, koliky a chřipky

Název Chanca Piedra (drtící kámen) vznikl proto, že celé generace amazonských národů užívají tuto rostlinu jako účinný prostředek na žlučové a ledvinové kameny a jiné potíže urologického charakteru. Rostlina je používána i při jiných potížích jako jsou koliky, chřipky a horečky.

Rostlina prokázala při klinických testech spasmolytické, antibakteriální, antivirové a zejména diuretické účinky. Chanca se dodnes hojně používá v herbální medicíně Jižní Ameriky a na celém kontinentu zůstává nejpopulárnějším přírodním prostředkem na žlučové a ledvinové kameny.

Výtažky alkaloidů dokáží uvolnit hladkou svalovinu specifickou pro močový a žlučový trakt, což podle názoru odborníků napomáhá k vypuzení kamenů z ledviny nebo močového měchýře. Indičtí odborníci v roce 1985 zjistili hepatoprotektivní účinky u dvou složek rostliny a to phyllantinu a hypophyllantinu.

Chanca Piedra si získala zvláštní pozornost koncem 80.let díky své antivirové schopnosti při zánětu jater (hepatitidě typu B). Nejnovější výzkumy této zajímavé rostliny odhalují, že její antivirová účinnost působí v širokém spektru včetně imunodeficienčních virů.

Indikace :

1)     u chorob zažívacího traktu – zlepšuje trávení, zvyšuje chuť k jídlu, působí proti plynatosti, při léčbě průjmů nebo zácpy, při střevních infekcích – úplavici, tyfu, žaludečních katarech, kolikách, zánětech žlučníku, žlučníkových kamenech, při zánětech jater, působí proti střevním parazitům. Podporuje léčbu diabetu.
2) u chorob močového traktu – působí jako diuretikum, při zánětech ledvin, močového měchýře, při ledvinových kamenech, při chorobách prostaty, u žen upravuje menstruaci, působí proti poševnímu výtoku, působí proti kapavce.
3) u chorob dýchacího traktu: chřipky, choroby z nachlazení, u astma, bronchitidy, podporuje i léčbu TBC plic.
4) u infekčních chorob:
Podle některých výzkumů v Indii se projevil positivní účinek při léčbě hepatitidy typu B, podle Japonských výzkumů podporuje tento potravní doplněk léčbu u HIV positivních osob. Rovněž podporuje léčbu malarie. Další pozitivní působení přípravku z Chanca Piedra bylo ověřeno při snižování teploty, mírnění bolestí – zvláště kloubních, bylo ověřeno i snížení vysokého krevního tlaku.Podporuje i léčbu anemií.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *