Koenzym q10 – (na srdce jsou poděbrady, ale i koenzym Q10)

Koenzym Q10 se podílí na produkci veškeré energie našeho organismu. Je významným antioxidantem, podílí se na imunitních dějích, podporuje funkci srdce a ve finále je významným prvkem proti předčasnému stárnutí. 

Koenzym Q10 je v podstatě přítomen v každé tělní buňce. Zvýšenou potřebu koenzymu vykazují srdce, svaly, játra i nervové buňky. Rozmanitá strava jako je dostatek zeleniny, celozrnných produktů a masa pomáhá zajistit zdroj potřebného množství tohoto vitamínu nazývaného vitamín Q.

Mladý zdravý jedinec udržuje normální hladinu koenzymu Q10 příjmem z potravy a vlastní produkci. Po dvacátém roce věku dochází k úbytku koenzymu Q10 v organismu tak, že po čtyřicítce je ho polovina původního množství. 

Buňky se potom stávají náchylnější k poškození, hůře využívají energii pro svoji existenci a činnost.

Pokud dojte k poklesu koenzymu Q10 v organismu pod potřebnou úroveň, může se to projevit sníženou výkonností organismu, horší tolerancí zátěže, sníženou pracovní aktivitou a výkonností, únavou, sníženou schopností regenerace. 

U osob, kde se organismus musí vyrovnávat s některým dlouhodobě zatěžujícím onemocněním (například cukrovka, vysoký tlak, angina pectoris, srdeční nedostatečnost, léčba pro vysoký cholesterol apod.) má udržení normální hladiny koenzymu Q10 pro organismus ještě větší význam.

V lidském těle se tato látka v přiměřeném množství vytváří, též je dodávána potravou, především masem a mořskými produkty. Tato množství jsou však tak malá, že nestačí krýt případnou zvýšenou potřebu a musí být dodáván formou doplňků stravy.

Problém nastává v případě nemocí či stárnutí, kdy organismus ztrácí schopnost vytvářet koenzym Q10 v potřebném množství, což vede ke ztrátě energie, selhávání imunitního systému, kardiovaskulárním obtížím, vysokému krevnímu tlaku, otylosti a předčasnému stárnutí. 

Koenzym Q 10 FORTE je jedinečný, čistě přírodní produkt vyráběný metodou kvašené fermentace. Tímto procesem se získává vysoce kvalitní doplněk stravy, identický s koenzymem, který je schopen mladý a zdravý organismus v potřebné míře vytvářet. K jeho výrobě není používána žádná geneticky manipulovaná surovina. S ohledem na použité suroviny a technologii výroby GMP je tento výrobek hodnocen jako bioregener produkt, se zn.KANAKA.

 

Bioregener koenzym Q10 Forte obsahuje 60 mg koenzymu v jedné tobolce je proto určen: 
*pro osoby vystavené častým stresům
*pro všechny seniory a jejich aktivní život
*k posílení funkce kůže a sliznic ( ekzémy, psoriáza, záněty dutiny ústní atd.)

*paradontóza

*jak pro výkonnostní tak zejména vrcholové sportovce

*pro osoby nedodržující základní životosprávu (kuřáci, otylí)

*jako doplněk urychlující procesy hojení (pooperační stavy, poúrazové stavy)

*při časté únavě s opakovaným běžným onemocněním (chřipka, nachlazení)

*udržuje správnou činnost srdce

*napomáhá udržovat hladinu cholesterolu v normálu

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *