POTRAVA PRO MOZEK – LECITIN

Lecitin snižuje cholesterol a krevní tlak, pozitivně působí na paměť a klouby, urychluje regeneraci, zlepšuje využitelnost proteinů. Lecitin má dobrou pověst jako tzv. potrava pro mozekLecitin býval velice důležitou, přirozenou součástí stravy. Bohužel v dnešní stravě lecitinu ubylo, což ovlivňuje duševní i fyzickou pohodu.

Lecitinu je zapotřebí v každé buňce lidského těla. Tam lecitin hraje klíčovou úlohu stavebního prvku buněčných membrán. V našem těle působí komplexně na celou řadu orgánů a jejich správné fungování.

Účastní se všech životně důležitých pochodů v těle a pro své emulgační schopnosti má lecitin vliv na zmenšování velikosti tukových částí v krevním oběhu a tím udržuje krev čistou. Lecitin rovněž bojuje proti tvorbě žlučových kamenů, které se např. tvořívysrážením přebytku cholesterolu ve žluči. Mimo jiné chrání kardiovaskulární systém před arteriosklerózou a infarkty. Pravidelný přísun lecitinu při redukční dietě pomáhá k rychlé přeměně tuků v energii a vede k uvolňování usazeného tuku z těla ven.

Podílí se mimo jiné i na lepší imunitě, která je zodpovědná za obranu našeho zdraví.

Dále ovlivňuje metabolismus tuků a jejich odbourávání. To má vliv na naši linii a také proto lecitin jistě oceníme jako schopného pomocníka při dietách a hubnoucích kůrách. S lecitinem dosáhneme lepšího zásobení organismu kyslíkem, který je vázán na hemoglobin v červených krvinkách.

Lecitinem posílíte paměť, snižuje cholesterol, podílí se na přeměně tuků.

Lecitin také snižuje toxický účinek alkoholu na játra, působí proti opilosti, dlouhodobější užívání lecitinu omezuje vypadávání vlasů a podporuje imunitu organismu, urychluje hubnutí.

Snížením hladiny cholesterolu v cévách zlepšuje prokrvení mozku a posiluje funkce nervového systému. Zvyšuje schopnost soustředění a myšlení, zefektivňuje procesy učení a navrací duševní energii a pocit svěžesti.

Zvyšuje též schopnost koncentrace, uklidňuje a příznivě působí při poruchách spánku.

Lecitin rovněž bojuje proti tvorbě žlučových kamenů, které se např. tvoří vysrážením přebytku cholesterolu ve žluči. Mimo jiné chrání kardiovaskulární systém před arteriosklerózou a infarkty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *