Časná rehabilitace v Konstantinových Lázních: pro lidi s umělými klouby a po operaci páteře

Nový typ léčebné rehabilitace, tzv. časnou rehabilitaci, k níž nastupují pacienti přímo z nemocnice začaly nabízet Konstantinovy Lázně. Tyto jediné lázně Plzeňského kraje mohou nyní časnou rehabilitaci poprvé zajistit pacientům po úrazech pohybového ústrojí, po ortopedických operacích, po totálních endoprotézách, operacích meziobratlových plotének i stenóz páteřního kanálu a vůbec s mnohými onemocněním pohybového aparátu a nervové soustavy.

Až dosud se Konstantinovy Lázně specializovaly zejména na pacienty s onemocněními oběhového systému – srdce a cév. Právě zavedené služby v oboru rehabilitace tak nabízí pacientům v regionu neobvyklý rozsah zdravotní péče, který může pomoci k uzdravení až stovek pacientů ročně. Podobnou strukturu a kvalitu rehabilitace totiž nemůže nabídnout žádné jiné specializované zdravotnické zařízení v Plzeňském kraji. Všechny nové rehabilitační pobyty hradí pacientům zdravotní pojišťovny.

„Máme bohaté zkušenosti s rehabilitacemi pacientů, klademe důraz na odbornost všech našich zdravotníků. Rehabilitační pobyty už u nás vyzkoušeli první pacienti po operaci umělého kyčelního kloubu, takže jsme na nový typ péče připravení,“ uvedl Petr Kroupa, ředitel společnosti Léčebné lázně Konstantinovy Lázně.

Pro zajištění péče o pacienty s onemocněními pohybového aparátu, a zejména s náhradou kyčelního kloubu, bylo třeba upravit například pokoje. Madla do sprch, opěrky a nástavce na toalety, pořídit vyšší postele i židle. Pokoje mají též signalizaci na ošetřovnu jako v nemocnici k přivolání zdravotníka. „Rehabilitační péče začíná buď přímo překladem z nemocničního lůžka k nám. To se osvědčilo už při rehabilitacích pacientů s nemocemi srdce a kardiovaskulárního systému a nejvhodnější je to i u dalších nemocných. Proto by měl každý už při nástupu k plánovanému operačnímu výkonu přemýšlet o tom, jak se zotavovat, jak co nejrychleji získat zpět pohyblivost a být soběstačný,“ zdůraznil Petr Kroupa.

Právě posledně uvedená kritéria bývají zejména u starších lidí zásadní při rozhodování se o léčbě. Pobyt v Konstantinových Lázních zahrnuje úvodní vyšetření lékařem, individuální nastavení rehabilitačního plánu, kompletní zajištění potřebných zdravotnických služeb i stravování. Samozřejmostí je 24hodinová služba lékaře.

Rehabilitační pobyt v Konstantinových Lázních trvá tři týdny a je možné jeho prodloužení po schválení revizním lékařem zdravotní pojišťovny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *