INZULÍNOVÉ PUMPY JSOU V ČESKU PŘEDRAŽENÉ

Všeobecná zdravotní pojišťovna reagovala na stížnosti ohledně vysoké ceny inzulínových pump v Česku.

„Všeobecná zdravotní pojišťovna chce ujistit všechny své klienty, kteří potřebují pro svou léčbu inzulinové pumpy, že v současné době dělá maximum pro to, aby jejich náklady na potřebné vybavení mohly být co nejnižší,“ prohlásil mluvčí pojišťovny Jiří Rod.

Podle zjištění pojišťovny jsou nyní ceny od výrobců nastaveny tak, že jsou u naprosto stejných výrobků často až o více než polovinu vyšší, než v sousedních státech. Všeobecná zdravotní pojišťovna proto monitoruje zdravotnická zařízení, která předepisují inzulinové pumpy, a bohužel zaznamenává případy, kdy mnohá z nich předepisují pouze ty nejdražší pumpy od jednoho či dvou konkrétních výrobců. A právě jejich jsou zároveň v Česku často výrazně vyšší, než v okolních zemích.

„Od března proto přistoupíme k úpravě úhrady inzulinových pump. Současně chceme pacienty ujistit, že stále bude minimálně jeden typ inzulinové pumpy plně hrazen. Bude to přitom výrobek, který patří k nejmodernějším na trhu, je možné jej ovládat a nastavovat chytrým telefonem, a to včetně napojení glukometru. Některé nákladnější inzulinové pumpy proto již nemusí být plně hrazeny,“ doplnil Rod.

Peníze, které pojišťovna ušetří na úhradách předražených pump, budou podle Roda investovány do další péče o klienty pojišťovny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *