Kineziotaping – nová metoda na bolesti ramene, kolene či zad

Nová léčebná metoda kineziotaping, neboli kineziologické tejpování. Tato velmi účinná a pro pacienta komfortní metoda vznikla v Japonsku a spočívá v nalepování speciálních pružných pásek (kineziotapů) na pokožku. Kineziotapy zmírňují bolesti ve svalech i kloubech, zlepšují funkci svalů, šlach a kloubů, neomezují však rozsah ani pohyblivost v postižených tkáních. Podporují krevní i mízní oběh a mají blahodárný vliv na hojení svalových poškození.

Autorem metody je japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase. Výzkumem nalepování pružných pásek na kůži zjistil, že odlehčují přetížený svalový a kosterní systém, normalizují svalové napětí a zlepšují funkci oběhového systému. „Aplikací kineziotapu, tedy speciální pásky, dokážeme zmírnit otok, snížit bolest, zlepšit kloubní funkce nebo obnovit odtok lymfy. Obvykle je výhodné kombinovat kineziotaping ještě s jinými fyzioterapeutickými postupy“ vysvětluje vedoucí fyzioterapeutka rehabilitačního oddělení nemocnice v Šumperku Olga Válková.

Materiál kineziotapu je hypoalergenní, nedráždí pokožku a nevyvolává přecitlivělost. Aplikace nebrání ani denní hygieně či provozování vodních i jiných sportů. Kineziotapy se lepí na několik dnů až týden, je možné je obnovovat až do odeznění potíží.

Kineziotaping je rozšířený především v USA a Německu, velmi oblíbený je hlavně mezi sportovci. Používání pásek při sportovních výkonech snižuje úrazovost i přetížení svalového a kosterního systému.

„Nalepení pásky způsobuje ovlivnění kůže prostřednictvím kožních nervových zakončení a následné reflexní uvolnění podkoží, fascií a svalů, a tím i odstranění bolesti,“ dodává Olga Válková.

Zájemci o kineziotaping nepotřebují k objednání na rehabilitační oddělení Šumperské nemocnice doporučení praktického nebo jiného odborného lékaře. Jde o nadstandardní výkon, který není hrazen ze zdravotního pojištění.

3 Responses to Kineziotaping – nová metoda na bolesti ramene, kolene či zad

  1. Dana napsal:

    Tak to je super,jestli to tak funguje,potřebovala bych to a poptám se na to.

  2. Dana napsal:

    Prosím,kolik stojí tato metoda???

  3. Dana napsal:

    Měla bych zájem o Vaši metodu proti bolesti zad.Prosím napiště mi,jakým způsobem mám postupovat a zda je tato metoda hrazena ze zdr. pojištění.V případě,že není,tak prosím o ceník.Děkuji Dana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *