Nejlépe vybavené operační sály najdete v Novém Jičíně

Nemocnice Nový Jičín dokončila rekonstrukci centrálních operačních sálů za 200 milionů korun. Pacienti mají k dispozici unikátní pracoviště, které svou výbavou a komplexní technikou zaměřenou na chirurgickou léčbu onkologicky nemocných patří ke špičce ve střední a východní Evropě.

„Věřím, že investici ocení i pacienti ze vzdálenějších regionů Moravy i Čech, kteří k nám na léčbu dojíždějí,“ uvedl ředitel nemocnice Karel Dostalík.

Zrekonstruované pracoviště centrálních operačních sálů disponuje v Česku unikátní systémem OR1, díky kterému je možné směřovat vstupy z jednotlivých zařízení, jako jsou například endoskopické kamery, ultrazvuky či operační robot, na libovolný monitor uvnitř sálu.

I nový EKG přístroj umožňuje přímé ukládání změřeného EKG do centrální databáze bez nutnosti archivace klasického papírového záznamu. Záznam mají lékaři v případě potřeby okamžitě k dispozici.

Nové endoskopické sestavy nejvyšší kvality jsou vybaveny systémem SPIES, který zajišťuje detailní zobrazení. Robotický systém DaVinci zase umožní nejnáročnější endoskopické chirurgické, gynekologické a urologické výkony. Pracoviště, jako jediné v Česku a východní Evropě, splňuje logistické a technické zabezpečení onkologicko-chirurgických výkonů s požadavkem na intraoperační radioterapii.

Moderními přístroji bylo vybaveno rovněž oddělení ARO, kde byl instalován monitorovací systém Carescape B650, který patří mezi nejmodernější svého druhu v celé Evropě. „Monitorovací systém je určen pro sledování životních funkcí pacientů a mimo jiné je vybaven technologií pro měření metabolických parametrů, která usnadňuje správné dávkování výživy u dlouhodobě ventilovaných pacientů,“ řekl primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení Petr Uhlig.

Pro potřeby resuscitace jsou sály a oddělení ARO doplněny o bifázické defibrilátory s bifázickou křivkou výboje, která je šetrnější a přístroj je použitelný pro všechny věkové kategorie pacientů.

Komfort pacientů na ARO oddělení zajišťují nová resuscitační lůžka, která zajistí špičkovou péči o pacienty v kritickém stavu a zároveň usnadní díky snadné manipulaci ošetřujícímu personálu jejich náročnou práci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *