Nenarozená miminka vidí ve Vítkovicích novým 3D ultrazvukem

Budoucí maminky z Ostravska mohou svá nenarozená miminka sledovat díky novému 3D ultrazvuku ještě detailněji a kvalitněji. Sonografický přístroj, který má k dispozici gynekologické oddělení Vítkovické nemocnice, má menší tkáňovou zátěž, a tedy menší rizika pro plod. Lékaři s jeho pomocí mohou odhalit například vrozené genetické i jiné vady.

V průběhu těhotenství každá žena absolvuje sérii povinných ultrazvuků, které sledují zdravotní stav potomka a často mohou prozradit například také jeho pohlaví. Nepovinným, dnes však již běžně poptávaným vyšetřením, je pak 3D ultrazvuk.

„Toto vyšetření poskytuje nastávajícím rodičům za příhodných podmínek podrobný plastický obraz, na kterém jsou viditelné veškeré detaily a je tak díky němu možné sledovat například i to, na koho z rodičů je dítě podobné. 3D ultrazvuk dnes poptává skutečně většina maminek, některé jej dokonce absolvují i vícekrát. Určitou roli samozřejmě hraje starost o zdraví a správný vývoj dítěte, velkým lákadlem je ale především vizuální věrnost 3D obrazu, kterou oceňují také tatínkové,“ vysvětlil Lukáš Režňák z gynekologicko-porodnického oddělení Vítkovické nemocnice.

Pro provádění 3D sonografu má Vítkovická nemocnice nyní k dispozici nový přístroj Model GE Voluson E8, který nabízí preciznější a věrohodnější vyšetření než předchozí generace přístroje, kterou na oddělení využívali. Za optimálních podmínek může být obraz plodu až neskutečně přesný.

Ideální termín pro 3D ultrazvuk je mezi 17. a 28. týdnem těhotenství.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *