Optometrista – odborník na oči

Zájemci o dioptrické brýle nebo kontaktní čočky již nemusí čekat na vyšetření lékaře. V ostravském očním centru nabízí své služby optometrista ­­– specialista na měření dioptrií a vyšetřování zrakových funkcí.

Optometrista je vysokoškolsky vzdělaný odborník, který poskytuje stejně odborné služby i poradenství jako oční lékař, s tím rozdílem, že sídlí přímo v optice, a tak klientům šetří čas i cestování.

„Rozhodli jsme se do týmu pracovníků přijmout nového optometristu, který umožní všem zájemcům o brýle vyšetření přímo v Očním centru Agel. Optometrista každému klientovi změří zrak a provede potřebná vyšetření tak, aby dostal optimální brýle nebo čočky. O kvalitu služeb se klienti určitě nemusí bát, optometrista má teoretické i praktické znalosti z oboru optiky, optometrie, oftalmologie, fyziky, chemie, principů oftalmologických a optických přístrojů a jejich použití, metod stanovení refrakčních vad a jejich korekcí všemi typy optických pomůcek, takže je plně způsobilý pro veškerou diagnostiku,“ uvedla Katarína Bučková.

Optometrista také průběžně každý rok absolvuje i další vzdělávací akce a může tak nabízet nejlepší služby založené na nejnovějších poznatcích. Optometrista navíc ohledně brýlí ochotně poradí i po estetické a praktické stránce.

Služeb optometristy může využít každý zájemce, který má pocit zhoršení zraku – bez ohledu na to, zda již brýle nosí, nebo ne. Nejčastějšími klienty bývají dorostenci a dospělí okolo 40. roku věku, kteří poprvé zaregistrují zhoršené vidění. Přijít ale mohou i děti nebo senioři, služby nejsou nijak omezeny.

Služeb optometristy mohou využívat pacienti na pracovišti očního centra v areálu Vítkovické nemocnice.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *