Pacienti s nemocnými ledvinami mohou vyrazit na dovolenou do Jeseníků  

Pacienti s onemocněními ledvin se již nemusí vzdávat letní dovolené, byť nutně potřebují pravidelnou dialyzační léčbu. Díky Dialýze Šumperk si mohou užívat krás podhorské přírody a zároveň mít na dosah potřebnou léčbu i odbornou lékařskou pomoc.

„Není pochyb o tom, že dialyzační léčba s sebou nese určitá omezení pro život každého pacienta. Pacienti musí pečlivě hlídat svůj jídelníček a jejich týdenní režim je často vázán na pravidelné návštěvy dialyzačního střediska. Neznamená to ale, že by si pacienti s onemocněními ledvin nemohli dopřát dovolenou. Pouze je zapotřebí zajistit si dočasně možnost dialyzační léčby v dané lokalitě, což v Jeseníkách díky Dialýze Šumperk není problém,“ uvedl primář Dialýzy Šumperk Petr Schlemmer.

Dialýza Šumperk nabízí ambulantní nefrologickou péči, hemodialýzu, hemodiafiltraci i peritoneální dialýzu. Veškerá léčba je přitom i při dočasné změně střediska standardně hrazena zdravotními pojišťovnami.

Pacienti s obtížemi ledvin si tak mohou užívat relaxace v nejznámějších moravských termálních lázních Velké Losiny, odkud dokonce mohou využít bezplatný odvoz na dialýzu, ale i kdekoliv jinde v Jeseníkách.

Zájemci o dočasnou dialyzační léčbu, ať už v průběhu prázdnin, nebo i kdykoliv v průběhu roku, se mohou hlásit na telefonním čísle 583 332 821.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *