Pod horami mají nový endoskop

Rychlejšího, ale zároveň i kvalitnějšího vyšetření trávicího traktu, se dočkají pacienti Podhorské nemocnice v Bruntále. Zdravotnické zařízení zakoupilo pro Centrum péče o zažívací trakt interního oddělení novou endoskopickou sestavu – endoskopickou věž, gastroskop a kolonoskop.

Nové přístroje za dva miliony korun nahradily starší typy, které již byly opotřebené a zastaralé. Zakoupené přístroje odpovídají současnému standardu v diagnostice kvalitou zobrazení s možností dokumentace na nosiče typu SD karet.

„Přístroje jsou na podstatně vyšší úrovni. Pomohou nám zpřesnit a zrychlit diagnostický proces u našich pacientů a zároveň umožní výrazně zkrátit objednací lhůty,“ uvedl gastroenterolog Petr Ondráček.
Oba přístroje mají nejmodernější technické parametry. Jak gastroskop – přístroj k vyšetřování jícnu, žaludku a dvanácterníku, tak kolonoskop – přístroj k vyšetřování konečníku a tlustého střeva, mají vysoce kvalitní moderní optiku, která dovoluje lékaři důsledně a velmi podrobně prohlédnout sliznice těchto orgánů.

„Sestava slouží k provádění gastroskopií a kolonoskopií spolu s následným endoskopickými terapeutickými výkony jak pro hospitalizované i pro ambulantní pacienty,“ dodal Ondráček. V Podhorské nemocnici měsíčně vyšetří na tři stovky pacientů.

Za posledních deset let investovala Podhorská nemocnice do přístrojů, modernizace a stavebních úprav přes 100 miliónů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *