Životní funkce valašských pacientů hlídá nový monitorovací systém

Novými moderními přístroji se mohou pochlubit dvě oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí. Na multidisciplinární jednotce intenzivní péče je nově nainstalován jeden z nejmodernějších monitorovacích systémů sestávající z osmi pacientských a centrálního monitoru. Pro intermediární jednotku intenzívní péče interního oddělení bylo zakoupeno dalších sedm pacientských monitorů. Investice do nových přístrojů sloužících pro sledování životních funkcí pacientů přesáhla částku dvou milionů korun.

Nové přístrojové vybavení je velkým přínosem především pro pacienty, jejichž životní funkce budou hlídány špičkovými přístroji, ale také pro personál, a to díky snadnému ovládání.  „Každé lůžko na našem oddělení je nyní vybaveno monitorovacím systémem, který je vyveden na centrální monitor v pracovně sester s možností neustálého sledování EKG, arytmií, krevního tlaku, saturace krve kyslíkem a dýchání. Všichni nemocní jsou tak pod neustálým dozorem,“ řekl primář interního oddělení Petr Zajíček.

Díky novému systému mohou podle primáře Zajíčka lékaři mnohem přesněji diagnostikovat řadu onemocnění. „V případě záchytu život ohrožujících hodnot systém alarmuje personál k poskytnutí okamžité pomoci. V těchto případech vybavení doslova zachraňuje pacientovi život,“ upřesnil primář.

Nové přístroje nahradily již zastaralé, nevyhovující systémy, které navíc nebyly mezi odděleními zcela kompatibilní. Nyní jsou naměřená data nepřetržitě k dispozici a je možno je hodnotit i zpětně. „Měření se neustále zdokonalují a zpřesňují. My nyní máme moderní systém, nic lepšího v této oblasti není,“ uzavřel Zajíček.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *