Bolest při kojení? Jen nesprávná technika

Už deset let funguje v Uherskohradišťské nemocnici certifikovaná laktační poradkyně. Jejích služeb novopečené maminky často využívají. Nepomáhá totiž pouze v nemocnici, ale také na telefonu, mailu nebo dokonce v domácnosti.

Laktační poradkyně Petra Omelková dává rady i budoucím maminkám před porodem. Nejčastěji ale řeší již samotné problémy s kojením.

„Nejvíce si maminky stěžují na to, že je kojení bolí. Bolest při kojení může mít mnoho příčin, nejčastěji je to nesprávná technika kojení.  Někdy se stane, že v porodnici problém nemají a pak přijdou domů a nejsou si jisté tím, co se naučily. Ztrácejí jistotu, jsou nervózní, potřebují všechno znovu ukázat,“ vysvětlila Omelková. Proto chodí laktační poradkyně i k maminkám domů, kde si mohou i v klidu popovídat a ukázat celý průběh kojení. Tato služba je zpoplatněna, po telefonu či mailem však radí Omelková zdarma.

„Kojení není samozřejmostí a správná rada ve správnou chvíli může pomoci vysvobodit z bludného kruhu, který někdy končívá předčasným ukončením kojení,“ zdůraznila laktační poradkyně. Podle ní je kojení pro někoho boj. „Někdy to opravdu nejde, ale většinou se mi povede komplikace vyřešit. Velmi důležité je, aby se maminka ozvala ihned po vzniku nějakého problému. Je dobré udělat maximum, ale není nutné věci hrotit za každou cenu. Aby se z kojení nestal každodenní stres a noční můra,“ uzavřela Omelková.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *