Nadstandardní strava v nemocnici? Na úrovni dobré restaurace

Uherskohradišťská nemocnice přišla s projektem nadstandardní stravy. Objednat si ji mohou pacienti, kterým to zdravotní stav dovolí.

Vedení Uhrskohradišťské nemocnice „vyslyšelo“ hlasy některých pacientů. Od listopadu na porodnicko-gynekologickém oddělení, ortopedii a traumatologii nabízí pacientům speciální jídelníček.

„Nadstandardní stravu již některé nemocnice v České republice nabízejí a ze strany klientů je o ni zájem. Proto jsme se rozhodli zkusit nabídnout tuto službu i našim pacientům,“ uvedl vedoucí ekonomicko-provozního úseku nemocnice Vlastimil Vajdák.

V nabídce je pět druhů snídaní plus výběr nápojů a ovoce, pět druhů předkrmů nebo polévek, pět druhů obědů, moučníků a také večeří. Pacienti si například budou moci vybrat k obědu filet norského lososa pečeného s bazalkovou krustou, restovanou cuketu a mačkaný brambor nebo stehno kachny konfitované v kmínovém sádle, červené zelí, houskový nebo bramborový knedlík. Z moučníků například cukrový banán ve vanilkovém krému, lehkou tvarohovou pěnu s malinovým želé nebo salát z čerstvého ovoce s limetovým dresinkem. Z nabídky večeře je možné si vybrat třeba šafránové těstoviny s listovým špenátem a grilovaným kuřecím prsíčkem nebo krůtí závitek s glazurovanou brokolicí, mačkaným bramborem a rokfórovou omáčkou. S výběrem jídel i jejich recepturami pomáhal kuchařům Uherskohradišťské nemocnice šéfkuchař Jiří Král z jedné pražské restaurace.

strava-do textu

Pacienti připlácejí za netypickou nemocniční stravu 150 korun denně. „Částka pokryje veškeré náklady, nemocnice na nadstandardní stravě nechce vydělávat,“ prohlásil Vajdák. Díky příplatku se mohou pacienti stravovat jako v restauraci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *