Ministerstvo podpoří praktické lékaře v odlehlých regionech

Podle ministerstva zdravotnictví je počet praktických lékařů i počet atestujících praktických lékařů je v Česku dostatečný. Ministerstva však spatřuje riziko nedostatku těchto lékařů v méně obydlených regionech a v demografickém vývoji, kdy stávající lékaři stárnou. Proto bude i nadále vypisovat a finančně podporovat dostatek rezidenčních míst v oboru praktického lékařství. 

„Praktičtí lékaři se koncentrují ve velkých městech a aglomeracích. Zdravotní pojišťovny proto budou zvažovat uzavírání smluv s praktickými lékaři v těchto místech. V příštím roce se prostřednictvím úhradové vyhlášky zaměříme i na bonifikace pro praktické lékaře v regionech, kde se do výběrového řízení na tento post nepřihlásí žádný zájemce,“ uvedl ministr Svatopluk Němeček. Ministerstvo uvažuje také o zřízení speciálního fondu, který by poskytoval finanční grantovou podporu mladým lékařům, kteří se budou snažit zřídit ordinace takzvaně na zelené louce

Postoj ministerstva kladně hodnotili také předseda Sdružení praktických lékařů Václav Šmatlák a Všeobecná zdravotní pojišťovna. Ta je připravena realizovat veškeré dohodnuté kroky, aby zajistila dostupnou a kvalitní primární péči pro své klienty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *