Českokrumlovská nemocnice investovala 12 miliónů do přístrojů

Téměř dvanáct miliónů korun investovala loni českokrumlovská nemocnice do modernizace svého medicínského přístrojového a technologického vybavení. Obnovy zastaralých či nákupu zcela nových přístrojů se dočkala především oddělení chirurgie a interny.

„Nejvýznamnější letošní investicí v této oblasti bylo dokončení obnovy operačních stolů a operačních svítidel na chirurgickém oddělení. Na interním oddělení jsme pokračovali obnovou kolonoskopů, elektrokardiografů (EKG) a defibrilátorů,“ uvedl předseda představenstva a ředitel Nemocnice Český Krumlov Jaroslav Šíma.

Další prostředky vložila nemocnice do obnovy léčebných van, perličkových koupelí a dalších drobných přístrojů na rehabilitačním oddělení. „Na dalších odděleních se jednalo spíše o obnovu a nákup drobných přístrojů a pomůcek. Například na dětské oddělení jsme zakoupili nové transportní a výhřevné lůžko. Na gynekologicko-porodnické oddělení jsme koupili nový ST analyzátor k monitorování odezev plodu na porodním sále. Z medicínského pohledu významné ale bylo pořízení nového analyzátoru krve a dalšího biologického materiálu pro oddělení klinické biochemie a hematologie,“ doplnil Šíma.

Vedle přípravy rozsáhlých stavebních investic a nákupu nových přístrojů a technologií pokračovala v roce 2015 nemocnice také v obnově svého vozového parku. „V současné době máme patnáct sanitních vozů dopravní zdravotnické služby. Každý rok obnovujeme dva až tři vozy tak, abychom se vyhnuli tomu, že by u nás jezdila osm, devět, deset let stará auta s obrovskými náklady na údržbu. Tento týden tak náš vozový park rozšířily tři zcela nové sanity,“ konstatoval předseda představenstva.

Letos hodlá českokrumlovská nemocnice dokončit obnovu přístrojového vybavení radiodiagnostického oddělení. Pracoviště by se mělo brzy dočkat také nové skiagraficko-skiaskopické stěny a moderního stacionárního rentgenu.

V Nemocnici Český Krumlov, jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, je ročně hospitalizováno okolo jedenácti tisíc pacientů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *