V Šumperku bude superaseptický operační sál

Víc než 17 miliónů korun se rozhodl investovat majitel Nemocnice Šumperk Martin Polach do přestavby operačního sálu, přestože se nachází v budově, jejímž vlastníkem je město Šumperk.

„Ortopedická péče je v Nemocnici Šumperk na špičkové úrovni. Tento druh péče hodláme rozvíjet i do budoucna, a proto tuto investici vnímám jako jednu z nejvýznamnějších,“ vysvětlil Polach, proč se rozhodl investovat do majetku města své vlastní peníze.

Současné operační sály (na snímku) byly vybudovány při výstavbě chirurgického komplexu a otevřeny v roce 1993. Vzhledem k rychlému technologickému pokroku na nich musely být již několikrát provedeny dílčí úpravy, tak aby odpovídaly moderním medicínským trendům. I nově zrekonstruovaný superaseptický operační sál bude vybaven nejmodernější technologií, která bude pacienty maximálně chránit před vznikem infekce během operací, čímž zabrání vzniku následných komplikací.

„Pro pacienty znamená rekonstrukce sálu větší bezpečí a pro operatéry nejvyšší standard vybavenosti,“ doplil ředitel nemocnice Radan Volnohradský.

Nedílnou součástí přestavby nového sálu bude kompletní rekonstrukce inženýrských sítí, instalace nových klimatizačních jednotek i dispoziční úprava sálu a přísálí. „Celá rekonstrukce probíhá tak, aby neomezila zásadním způsobem chod nemocnice ani operativu,“ uvedl Volnohradský.

Nemocnice Šumperk rovněž započala přípravy na stavbu nového pracoviště magnetické rezonance, dokončila rekonstrukci plicních ambulancí a zakoupila dvě nová C-ramena za deset miliónů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *