Brněnská onkologie přístrojově posílila

Čtyři moderní přístroje, které výrazně zlepší diagnostiku a léčbu onkologicky nemocných pacientů získala za bezmála třicet milionů korun Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

Zcela novým typem je biochemický analyzátor, jenž umožní provádět vyšetření rychleji a efektivněji při menším personálním zatížení. Přínosem pro pacienty bude především zkrácení doby trvání vyšetření a jeho zpřesnění.

Důležitým novým vybavením jsou také dva nové analyzátory krevního obrazu.

„Nové vybavení pro léčbu onkologicky nemocných umožní lépe sledovat průběh jejich léčby a případné reakce na léčbu,“ uvedl ředitel nemocnice Martin Pavlík.

Součástí dovybavení pracoviště bylo rovněž pořízení videolaryngoskopu s technologií Narrow Band Imaging. „Tato inovativní endoskopická metoda využívá osvětlení tkání filtrovaným světlem umožňující přesnější zobrazení sliznice a její cévní kresby. Představuje excelentní diagnostickou metodu časného záchytu přednádorových a nádorových lézí, ale i vhodnou metodu určenou pro sledování pacientů po již prodělané léčbě maligních tumorů,“ vysvětlil přednosta Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Břetislav Gál.

Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku získala nové vybavení pro provádění miniinvazivních transnazálních operačních výkonů. Pracoviště provede ročně více než tři sta onkochirurgických operací hlavy a krku u pacientů nejen z Jihomoravského, ale i Zlínského kraje a z Vysočiny. Přístroje pro endoskopickou operativu využívající dutinu nosní jako přístupový koridor k patologiím nejen v oblasti nosu a vedlejších dutin nosních, ale i v očnici a spodině lebeční. Nová technologie poskytne možnost provádět zákroky šetrněji, minimalizovat traumatizaci tkání obličeje při zachování srovnatelné radikality výkonu jako konvenční zevní přístupy, umožní rychlejší rekonvalescenci pacientů po operaci a brzký návrat do běžného života.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *