Dětský psycholog není trauma

Vaše dítě se najednou ve škole zhoršilo? Ale nejen to, změnilo se jeho chování? Je apatické a podrážděné. Co se děje? Změna v chování dítěte může mít více příčin. Než se pustit do trestání, či nepříjemných výslechů, pomoci by mohl dětský psycholog. O dětské duši toho ví daleko více a má zkušenosti, jak dítě správně vyšetřit.

Dětský psycholog zní mnohým rodičům jako psychiatr a návštěvu stále odkládají. Odborníci vědí, že je to chyba, protože když se problémy neřeší, někdy se stane, že se změní v chorobu a pak už nezbývá než žádat o pomoc psychiatra.

Dětský psycholog je součástí rodinného poradenství ve specializovaných psychologických centrech. Pomáhá rodičům v situacích, které jsou pro ně složité.  Než nechat dítě týdny trápit, dětský psycholog může být vysvobozením. Problémy dětí vypadají navenek jednoduše, ale pro děti jsou někdy neřešitelné. Pokud se nenajde rychle řešení, dítě upadá do deprese a úzkostí a může se z toho vyvinout nebezpečná psychóza.

Psychické problémy u dětí mají výraznější symptomy. Malé děti se například ve školce pomočují, u starších dětí se to projevuje záškoláctvím, lhaním a krádežemi. Dospělí své pocity často skrývají, ale někdy se psychické problémy projeví somatickým onemocněním.

Rodinné poradenství zahrnuje škálu problémů. Kromě dětí se zabývá i potížemi dospělých či širšími vztahy v rodině.

V hlavním městě je dětský psycholog například v Alivio centru pro terapii Praha. A kdy by se rodiče měli na centrum obrátit? Když situaci sami nezvládají a vidí, že se jejich dítě nelepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *