Nový mikroskop rozliší nejmenší tkáňové struktury

Lékaři Nemocnice Šumperk operují zrak s pomocí nového operačního mikroskopu. Přístroj za bezmála dva miliony korun zvýšil kvalitu prováděných zákroků, neboť umožňuje zobrazit skutečně i ty nejmenší tkáňové struktury v nitru oka. Operační mikroskop využijí oční odborníci zejména pro operace zeleného zákalu a zákroky na rohovce.

Přístroj je vybaven duálním zdrojem osvětlení. „Kombinace LED zdroje a speciální halogenové výbojky poskytuje vynikající a ostrý pohled na celé operační pole,“ chválí si novou zdravotnickou technologii primář očního oddělení Nemocnice Šumperk Ivan Schlemmer.

Oční mikroskop ocení nejen pacienti, ale také operující lékaři. Ergonomické řešení mikroskopu jim totiž poskytuje maximální pracovní komfort a snižuje tak jejich fyzickou zátěž při delších operačních výkonech. Na novém mikroskopu si navíc chválí i jeho snadnou obsluhu. Kromě operací zeleného zákalu a rohovky využijí odborníci po doplnění o další přídavnou optiku mikroskop také při zákrocích ve sklivci a na sítnici.

Nemocnice Šumperk se snaží trvale investovat do svého rozvoje. Jen v loňském roce investoval nový majitel nemocnice Martin Polach do jejího rozvoje víc než padesát miliónů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *