Olomoucká fakultní nemocnice zmodernizovala kardiologii

Kvalitní péči v příjemném prostředí dostanou nyní lidé přijatí s akutním onemocněním srdce a cév ve Fakultní nemocnici Olomouc. Původní jednotka intenzívní péče se proměnila v moderní oddělení, kde jsou nejčastěji léčeni nemocní s akutním infarktem myokardu. Nemocnice modernizovala také lůžkové oddělení pro pacienty ohrožené arytmiemi a srdečním selháním.

„Naše nemocnice je součástí národní sítě komplexních kardiovaskulárních center. Máme kvalitní personál i špičkové přístrojové vybavení, ke splnění všech podmínek nám ale chyběl dostatek akutních kardiologických lůžek. Nyní všechny potřebné podmínky splňujeme,“ konstatoval ředitel nemocnice Roman Havlík.

Podle provozně-technického náměstka Jaroslava Junka šlo o jednu z nejsložitějších rekonstrukcí, jakou nemocnice v posledních letech dělala, především kvůli statice střešního heliportu.

Ročně jsou na olomoucké I. interní klinice hospitalizovány bezmála tři tisíce pacientů. „Po rekonstrukci výrazně zlepšujeme kvalitu i rozsah péče směrem k moderním technologiím a jejich dostupnosti pro pacienty v regionu,“ uvedl kardiolog a přednosta kliniky Miloš Táborský.

Rekonstrukce za 32 milionů korun má pro pacienty nejen wi-fi připojení, ale především nový monitorovací systém, který zvyšuje bezpečnost pacientů s poruchami srdečního rytmu, rizikem náhlé srdeční smrti a srdečním selháním.

„Nově otevřená lůžková část je doplněním komplexní péče o pacienty v rámci centra pro srdeční selhání, které funguje při naší klinice už šestým rokem. Na lůžkách pracujících v režimu intermediární péče budeme pečovat zejména o pacienty před transplantací srdce a rovněž o pacienty, u kterých bude zvažována implantace mechanické srdeční podpory za spolupráce s transplantačními centry v Brně a Praze,“ uzavřela lékařka Marie Lazárová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *