Příčina inkontinence? V Šumperku ji vyšetří

Nový urodynamický přístroj pomáhá lékařům Nemocnice Šumperk odhalit příčinu inkontinence. Moderní zařízení umožňuje vyšetřit pacienty, které trápí například častý pocit nutkavého močení nebo nechtěný únik moči, který jen v Česku trápí víc než čtvrt milionu žen.

„Díky novému urodynamickému přístroji můžeme přesněji diagnostikovat a objasnit příčiny poruch v případech, kdy je močení provázeno nelibými prožitky, nebo nastává v nevhodnou dobou a dochází tak k nežádoucímu úniku moči,“ uvedl primář urologického oddělení nemocnice Martin Kaňa.

Přístroj dokáže lékařům odhalit, zda se u ženy jedná o stresovou nebo urgentní inkontinenci, což je velmi důležité, neboť obě mají odlišný způsob léčby. „Zařízení tak umožňuje rozlišit skupiny žen vhodných k operaci a naopak dokáže určit, kdy je vhodnějším řešením nasazení léků, neboť by operace nepřinesla požadovaný efekt,“ vysvětlil primář.

Stejně tak pomůže přístroj lékařům při léčbě pacientů se zvětšenou prostatou. „Dokáže také zhodnotit závažnost nemoci a pomůže nám zvolit vhodný typ léčby a jejího efektu. To znamená, zda stačí léčba farmaceutická, nebo vzhledem k riziku pro ledviny, je již nezbytná operace,“ objasnil Kaňa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *