Odměna: lůžko pro obézní pacienty

Nejlepší česká nemocnice za rok 2015 Nemocnice České Budějovice získala jako odměnu lůžko pro obézní pacienty v hodnotě přesahující sto tisíc korun. Využije ho na na jednotce intenzívní péče chirurgického oddělení.

V českobudějovické nemocnici jsou bariatrická lůžka, tedy speciální lůžka pro obézní pacienty, už na oddělení ARO, na dětském a na infekčním oddělení. „Na chirurgii se jedná o první takové lůžko,“ uvedl ekonomický ředitel českobudějovické nemocnice Martin Bláha.

banner-zdraví-lecitin-cholesterol

Bariatrická verze lůžka Image 3 od firmy Linet je speciálně navržena pro těžší pacienty, kteří ocení pohodlnou, bezpečnou a praktickou stránku lůžka s vysokými standardy. K hlavní prioritě tohoto lůžka patří širší ložná plocha a vysoké bezpečné pracovní zatížení až 320 kilogramů. Díky své univerzálnosti ji lze využít pro široké spektrum nemocničních oddělení. Vlastnosti lůžka snižují nebezpečí proleženin v pánevní a zádové oblasti rozšířením stehenního a zádového dílu až o 16 centimetrů. Lůžko dále snižuje negativní dopady (smyk, tření) na polohování pacienta a zvyšuje pacientův komfort.

Nemocnice zvítězila v celostátní soutěži Nemocnice ČR 2015, kterou vloni uspořádala už podesáté nezisková organizace HealthCare Institut. Českobudějovická nemocnice se umístila na prvním místě v kategorii „Absolutní vítěz“ a zároveň v kategorii „Finanční zdraví“. Projekt je postaven na celostátním sledování spokojenosti a bezpečnosti pacientů nemocnic a také na sledování spokojenosti a bezpečnosti zaměstnanců nemocnic. Hodnotí se přitom finanční zdraví, spokojenost hospitalizovaných pacientů, spokojenost ambulantních pacientů a spokojenost zaměstnanců. Průzkum se vloni prováděl ve 156 nemocnicích s akutními lůžky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *