Tejpování mohou použít i budoucí maminky 

Odborníci z Nemocnice Šumperk začali nově tejpovat také budoucí a novopečené maminky. Speciální tejpovací pásky pomáhají ulevit například od otoků, bolestí zad, nohou nebo kyčelních kloubů, které trápí těhotné ženy nejčastěji.

Kineziotaping je stále oblíbenější terapeutická metoda, která spočívá v nalepování speciálních elastických pásek s pružností odpovídající lidské kůži na bolestivá místa na těle. Metoda napomáhá redukovat bolesti kloubů, svalů, pomáhá od otoků i modřin. Zároveň zlepšuje hybnost a pohyblivost bolavých kloubů a podporuje svaly v pohybu. Stále oblíbenější terapeutickou metodu léčby začali nově nabízet odborníci z Nemocnice Šumperk také těhotným ženám.

„Speciální pásky slouží nejen jako vydatná podpora těhotenského bříška a břišních svalů, ale zároveň zamezuje jejich rozestupu a slouží také jako prevence vzniku pupeční kýly. Kineziotaping taktéž zlepšuje lymfatické drenáže podkoží břišní stěny, zmírňuje dechové potíže maminek, odlehčuje od tlaků těhotné dělohy na symfýzu a v neposlední řadě slouží jako prevence vzniku pupeční kýly,“ vysvětlila porodní asistentka Zuzana Brožová.

Speciální pásky ale mohou pomoci ženám i po porodu. Aplikace tejpů totiž výrazně napomáhá břišním svalům novopečených maminek k navrácení se do jejich původního stavu, pomáhá zavinování dělohy.

banner-zdraví-kozí mléko pro děti

„V případě porodu císařským řezem mohou tejpy pomoci v zabránění rozestupu břišních svalů a vzniku pupeční kýly,“ dodala porodní asistentka s tím, že speciální pásky mají také příznivý efekt při hojení ran a jizev.

Tejpy jsou voděodolné a prodyšné, budoucí maminky tak v běžných činnostech, jako je například sprchování nebo sportování, nijak neomezují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *