Karolinský rok si připomíná i medicína

Unikátní výstavu Medicína od dob Karla IV. po současnost se koná do konce května v galerii Novoměstské radnice na Karlově náměstí v Praze. Na výstavě spolupracovala Všeobecná fakultní nemocnice.

„Výstava prezentuje vývoj lékařské fakulty od doby založení Karlem IV. po současnost. Věnuje pozornost jak institucionálním dějinám, tak i tradici výuky medicíny. Součástí je unikátní galerie historických portrétů děkanů, jež mají svůj počátek ve stejném období. To vše je zasazeno do kontextu dobových lékařských nástrojů, demonstrujících úroveň medicíny od 16. století po současnost,“ uvedl kurátor výstavy Karel Černý.

Návštěvníci si mohou prohlédnout ukázky ze starých učebnic, historické lékařské nástroje i unikátní výukové modely, dobové diplomy a osvědčení. K zajímavostem patří i maketa portálu dveří medické koleje téměř v životní velikosti. Vystaveny jsou rovněž historické fotografie dnešní 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice. Zájemci se dozvědí o vzniku a vývoji mnoha lékařských vědních oborů.

Výstavu uspořádala 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy společně se Zdravotnickým muzeem Národní lékařské knihovny a dalšími partnery. Otevřena je od úterý do neděle, plné vstupné činí 50 korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *