Test rakoviny tlustého střeva? Klidně doma

Rakovina tlustého střeva je nebezpečným strašákem současné doby, a to hlavně pro Čechy, kteří se drží na předních příčkách pomyslných žebříčků v celé Evropě. Vyšetření nemusí vždy znamenat bolest při koloskopii.

Vedle přicházejících pravidelných bolestí to může být například krev ve stolici. Proč ale čekat na tento stav lidského těla, jež bývá nenávratný? Lidé, kteří chtějí mít jistotu zdravého organismu, mohou vyzkoušet domácí test rakoviny. Jednoduché, bezbolestné a nenáročné řešení, které lze provést dóma v pohodlí. Test je doporučovaný American College of Gastroenterology.

FIT test druhé generace je rychlý a nenáročný. Odeberete pouze malý vzorek stolice z toaletního papíru. Zkouška na příznaky rakoviny tlustého střeva je otázkou pěti minut. Pokud je výsledek jednorázového testu pozitivní, je vhodné ihned navštívit lékaře. Při včasné diagnóze bývají vyléčeni čtyři z deseti pacientů.

banner-zdraví-potravní doplňky

Test je doporučen zvláště pro lidi, kteří mají nezdravý životní styl, nevhodné stravování a špatné návyky v pojídání. Ty patří mezi příčiny vzniku rakoviny tlustého střeva a konečníku.

Každoročně onemocní v Česku rakovinou více než 77 tisíc lidí. Přes 27 tisíc jich zemře. Česká republika dlouhodobě obsazuje první místo v Evropě v četnosti výskytu rakoviny tlustého střeva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *