Cvičte pánevní dno, zbavíte se inkontinence

Ženy trpící stresovou močovou inkontinencí se mohou zbavit svých nepříjemných obtíží pomocí speciálního cvičení. Unikátní terapii pánevního dna, které vyniká individuálním přístupem i speciálními pomůckami. Nově nabízí cvičení Poliklinika Agel v Ostravě zájemkyním všech věkových kategorií.

„Močová inkontinence je ve společnosti stále ještě tabu, přestože se čím dál více pacientek s tímto problém svěřuje odborníkům. Ženy by se ale neměly bát o těchto potížích mluvit, protože inkontinenci lze řešit, a to i jinak než vložkami,“ vysvětlila fyzioterapeutka Eliška Marunová.

Fyzioterapie by měla být u inkontinentních pacientek s lehkým a mírným stupněm úniku moči metodou první volby. Jedinečnost metody spočívá v maximálně cíleném posilování svalů pánevního dna i možnosti plné kontroly a korekce správnosti cvičení, což zajišťuje vysokou úspěšnost terapie. Individuální cvičení tohoto typu v Česku nabízí jen necelá desítka zařízení.

Cvičení podle konceptu doktorky Ingrid Palaščákové Špringrové je jedinečné svým komplexním přístupem, který vede k obnově správné funkce pánevního dna. Při terapii jsou přitom využívány i speciální pomůcky, které pomáhají pacientkám lépe pochopit funkci pánevního dna a poskytují jim i zpětnou vazbu ohledně správnosti cvičení. Tyto cvičební pomůcky si mohou pacientky zakoupit také pro domácí použití.

pomůcka

„Terapie pánevního dna je intimního charakteru, proto cvičení probíhá vždy individuálně. To nám ale umožňuje zajistit maximální efektivitu i péči pro každou pacientku, kdy také daleko otevřeněji probíráme obtíže, kontinuálně sledujeme správnost provádění cvičení a ihned korigujeme případné chyby. Edukace je jednoznačně nejpodstatnější, protože většina pacientek si neumí představit, jak pánevní dno vypadá a jak pracuje,“ přiblížila Marunová.

Cvičení je vhodné pro ženy se stresovou inkontinencí jakéhokoliv věku, včetně žen po porodu.

„Pokrok je viditelný obvykle už po jednom až dvou týdnech, pokud ženy poctivě cvičí každý den. Smyslem terapie je ale kromě dosažení aktuálních výsledků i zajištění dlouhodobě udržitelné kondice, což znamená pacientky naučit, že cvičit mohou kdykoliv a kdekoliv při běžných denních aktivitách – v práci, nebo třeba při čekání na tramvaj.

banner-zdraví-nohy-pitné ampule

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *