V písecké nemocnici se rodí přirozeně

Porodnice písecké nemocnice získala certifikát PPP (Přirozený porod v porodnici). Ten dokládá přívětivý přístup personálu k rodičkám a vysoký standard porodní péče. Nemocnice Písek, certifikát získala po dvouletém výzkumu mezi patnácti porodnicemi v Česku.

„Každá maminka hlasovala pod svým unikátním přístupovým kódem, byla tedy vyloučena možnost ovlivnění výsledků neautorizovanými osobami. Personál mohl ovlivnit výsledky pouze poctivou zdravotnickou prací a empatickým přístupem k rodičkám,“ uvedl ředitel nemocnice Jiří Holan. Výzkum zahrnoval deset tisíc respondentek a 4,5 tisíce kompletních dotazníků.

Projekt Přirozený Porod v Porodnici realizují přední český web o těhotenství a mateřství Babyweb.cz a Kvalita očima pacientů – realizátor dlouhodobého projektu měření kvality zdravotní péče prostřednictvím zkušenosti/spokojenosti pacientů.

Písečtí se projektu zúčastnili také proto, aby získali další zpětnou vazbu od maminek, což následně pomáhá zlepšovat péči o rodící ženy. Díky projektu se snižuje počet episiotomií – nástřihů, zvyšuje se počet porodů odvedených porodní asistentkou a snižuje se počet císařských řezů.

„Trvale pracujeme na zkvalitnění péče a ve spolupráci s maminkami každoročně rozšiřujeme nabídku služeb. Ať je to například individualizování porodu, trpělivé vysvětlování možností vedení porodu, ale i zařízení a vybavení porodního sálu či vybavení oddělení šestinedělí, zútulnění prostředí,“ řekl Holan.

V Písku se každoročně narodí téměř 900 dětí. Porodnice je certifikovaným intermediárním perinatologickým centrem (rodí se zde, anebo jsou sem transportovány, nedonošené děti od 32. týdne). Loni byly v nemocnici zrekonstruovány porodní sály a nově zřízeny rodinné pokoje pro pobyt matek, otců, nebo celých rodin společně po porodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *