I s nemocnými ledvinami se dá cestovat

Před dvaceti lety mohli lidé s nemocnými ledvinami o cestování jen snít. Díky pokroku v medicíně a šumperské dialýze dnes mohou i dialyzovaní pacienti volně cestovat. Letos přijelo do Jeseníků již 26 rekreantů s vážnými obtížemi ledvin. To je o polovinu více než za celý minulý rok.

V prvních osmi měsících letošního roku byl nejvyhledávanějším obdobím pro rekreaci červenec, kdy si užívalo krás Jeseníků celkem 13 rekreantů se selháním ledvin.

„Co se týče možností léčby, nabízíme zájemcům ambulantní nefrologickou péči, hemodialýzu, hemodiafiltraci i peritoneální dialýzu. A to jak permanentně, tak i dočasně, ať už v rámci rekreace nebo třeba i služebních cest či při jiných příležitostech,“ uvedl primář Dialýzy Šumperk Petr Schlemmer.

Zájemcům s obtížemi ledvin Dialýza Šumperk nenabízí zdaleka jen samotnou možnost čištění krve. Pacienti mohou využít například dopravu zdarma, občerstvení v průběhu dialýzy, sledovat televizi, číst tiskoviny či bezplatně se připojit k internetu.

Podmínkou pro dočasnou léčbu na Dialýze Šumperk je pouze předchozí domluva.

banner-zdraví-lomikámen-chanca piedra

Blízké okolí šumperské dialýzy přitom nabízí krásy podhorské přírody, klid i mnoho historických památek. Dialyzovaní pacienti navíc mohou využít i zvýhodněných pobytových balíčků v nejstarších a nejznámějších moravských termálních lázních Velké Losiny, které lákají rekreanty nejen v létě, ale doslova napříč ročními obdobími.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *