Korzety bez sádrování

Po Brně a Ostravě zavedla jako třetí na Moravě Uherskohradišťská nemocnice službu, která uleví rodičům dospívajících dětí, které mají problémy s vadným držením těla nebo vadami páteře typu skolióza či nadměrná hrudní kyfóza. Korzet jejich dětem vyrobí přímo na míru.

Na ortopedii pacienty vyšetří a pošlou rovnou do firmy, která vyrábí protetické pomůcky a sídlí přímo v areálu nemocnice. Postup popsal lékař Robert Trmal. „Pacient se k nám zpravidla dostane na doporučení pediatra nebo jiné periferní ortopedické ambulance. U nás provedeme nezbytná klinická a zobrazovací vyšetření, stanovíme stupeň vady a navrhneme další postup léčby. U lehkých vad spolupracujeme s rehabilitací, u pokročilejších vad pak ve spolupráci s ortopedickým protetikem necháváme vyrobit speciální korzet na dlouhodobé nošení. Pokud je vada natolik závažná, že vyžaduje operační řešení, pacienta odesíláme na specializované spondylochirurgické pracoviště. Novinkou je tvorba korzetu bez složitého sádrování na pacientovi.“

Právě sádrování bylo pro pacienty nepříjemné a zdlouhavé. „Nabídneme skenování celého těla, tedy rychlý, přesný a čistý způsob odebrání měrných podkladů pro výrobu korzetu,“ uvedl Vladimír Hofman jednatel společnosti, která korzety vytváří.

Cílem korzetu je zlepšit držení těla nebo alespoň zabránit zhoršování a předejít tak operaci. „Nošení korzetu je zpravidla dlouhodobé a je ideální pro pokročilé skoliotické vady dětí a adolescentů před ukončením jejich růstu. Účelem korzetu je korekce skoliotické křivky tlakem na vychýlené partie páteře v období růstu. Předejdeme tak dalšímu zhoršení křivky, její fixaci a následným nezvratným degenerativním změnám páteře v dospělém věku,“ řekl Trmal.

Korzet je plně hrazen zdravotní pojišťovnou.

banner-zdraví-potravní doplňky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *