Na Valašsku se množí otravy houbami

Kvůli závažné otravě muchomůrkou zelenou hospitalizovala v srpnu Nemocnice Valašské Meziříčí tři pacienty. Téměř denně zde však lékaři řeší případy mírné intoxikace houbami. Valašskomeziříčští odborníci proto vzkazují všem vášnivým houbařům, aby byli při sběru hub opatrní a věnovali jednotlivým nalezeným „kouskům“ zvýšenou pozornost.

„Zdravotní potíže způsobené houbami řešíme denně. Lidé většinou pozřou buď špatně upravenou houbu, respektive již zapařenou. Lidé dále sbírají holubinky, u kterých jsou potíže pravidlem, ne všechny jsou jedlé a také je častá jejich záměna za muchomůrku zelenou tak, jak to bylo v případě tři závažných otrav, které jsme zde řešili,“ uvedl primář interního oddělení Petr Zajíček.

Otrava houbami se nejčastěji projevuje bolestmi břicha, zvracením, malátností, celkovou únavou i halucinacemi. V začátcích nelze odlišit tyto příznaky od jiné otravy jídlem, léky nebo chemikáliemi. Na možnost otravy houbami proto musí myslet vyšetřující lékař a cíleně se pacienta na požití hub, a to i několik dní zpětně, zeptat.

„Největším nebezpečím, které může houbaře po snězení jedovaté houby potkat, je těžké poškození funkce jater, jež ve své nejtěžší podobě končí selháním jater a smrtí. To je typické pro otravu muchomůrkou zelenou. Jiné druhy hub mohou významně ovlivnit funkce nervové soustavy a psychiku,“ upozornil Zajíček.

Další jedovaté houby, například některé holubinky, působí „pouze“ zvracení a průjem za krátkou dobu po snězení. „Lidé by měli sbírat jen hřibovité houby, a to pouze takové, které dobře poznají. To je základní předpoklad, jak se vyhnout potížím. Další rada je nezapomenout na dostatečnou tepelnou úpravu a také nezapíjet houby alkoholem,“ uvedl Zajíček.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *