Den osteoporózy: nechte se změřit

Čtvrtek bude na celém světě Dnem osteoporózy. Revmatologická a osteologická ambulance Medical plus proto spolu s Uherskohradišťskou nemocnicí v tento den nabízí zdarma konzultace přímo v ulicích Uherského Hradiště.

Osteoporóza je onemocnění, které způsobuje řídnutí kostní tkáně a snadnou lomivost kostí. Jejím projevem mohou být například bolesti zad, ale i další příznaky.

„Varovnými signály jsou bolestivé zlomeniny předloktí nebo obratlů. Každý člověk, který takovouto zlomeninu utrpí, by měl být podrobně vyšetřen. Dalším signálem, že něco není v pořádku, je snížení výšky. Zlomeniny obratlů postupně vedou ke zmenšení a nahrbení postavy,“ upozornila Eva Dokoupilová z Centra revmatologické a osteologické léčby Medical Plus.

banner-shark-kosti-chrupavka-osteoporoza

Ve městě se budou na čtyřech místech pohybovat studenti medicíny, kteří zájemcům nabídnou konzultaci formou krátkého dotazníku. Po takové formě vyšetření pak člověka s možným rizikem onemocnění osteoporózou nasměrují přímo do ambulance Medical Plus na Obchodní ulici, kde mu z krve zdarma zjistí hladinu vitamínu D a provedou měření hustoty kostí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *