Listopad s knírem

Knír v listopadu znamená jediné – upozornění na rakovinu prostaty a varlat hnutím Movember (slovní hříčka spojující anglická slova knír a listopad – pozn. redakce). Právě v listopadu nabízely nemocnice po celé zemi mužům bezplatná vyšetření. Vítání byli zvláště ti, kterým už bylo čtyřicet let.

V České republice diagnostikují lékaři každý rok rakovinu prostaty asi pěti tisícům mužů. I proto se Nemocnice Šumperk rozhodla do akce zapojit a nabídnout všem mužům možnost konzultací a odborných vyšetření.

„Včasný příchod k lékaři může skutečně zachránit život. Muži, které trápí nějaký urologický problém, by neměli váhat s vyšetřením,“ řekl primář urologického oddělení Martin Kaňa. Rakovina prostaty sice postihuje muže ve vyšším věku, ale sám primář se ve svém životě již mnohokrát setkal s nemocnými, kteří nedávno oslavili čtyřicítku.

Letos se akci rozhodli podpořit i šumperští hokejisté. (Na snímku s personálem nemocnice.) „Ten nápad se nám okamžitě zalíbil. Je potřeba pomáhat dobré věci, upozorňovat na to, co je důležité. V podstatě jsme okamžitě souhlasili a akci podporují všichni hráči,“ uvedl za Draky Šumperk asistent kapitána Radek Fischer. Všichni hráči dorazili také do nemocnice, aby podpořili preventivní akci.

banner-zdraví-prosvital-na prostatu

Před rakovinou prostaty i varlat varuje hnutí Movember, jehož symbolem je knírek, který si muži po celý listopad nechávají postupně narůst, tak aby upozornili na nebezpečí rakoviny varlat a prostaty.  U nás působí Movember od roku 2008 a Česko se k hnutí připojilo jako teprve osmá země světa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *