Online intimní poradna šetří čas

Podhorská nemocnice v Bruntále nabízí zájemcům nově online poradnu, v níž zkušení a kvalifikovaní lékaři radí a odpovídají na dotazy intimního charakteru. Poradna je bezplatná a lze se v ní dotazovat i anonymně, proto je dostupná opravdu všem.

Cílem poradny je poskytovat odborné informace a rady v případě neakutních obtíží. „Internetová poradna samozřejmě nemůže nahradit klasické vyšetření u lékaře. V mnoha dílčích problémech je ale účinným pomocníkem pro širokou veřejnost,“ vysvětlil Marián Olejník, primář gynekologické ambulance a předseda představenstva Podhorské nemocnice. Díky snadné dostupnosti konzultace přes internet může poradna pomoci včas zachytit problematické případy pro účinnou léčbu.

Zájem o kvalifikované poradenství ze strany veřejnosti je značný, a to zdaleka ne jen v rámci regionu. „Lidé píšou prakticky z celé republiky a měli jsme i dotaz ze zahraničí. Nejčastěji se ptají ženy. Například na to co je před, během a po porodu čeká, jak pečovat o novorozence, jaký význam kojení pro zdraví miminka nebo jak mohou darovat pupečníkovou krev. Samozřejmě ale přicházejí i otázky na různé zdravotní potíže,“ vyjmenoval Olejník.

Velké množství dotazů se také týká antikoncepce, menstruace či obtíží s otěhotněním.

„V minulosti se pacientky s obdobnými problémy telefonicky obracely různě na sestry a lékaře oddělení, přičemž ne vždy bylo v možnostech personálu dotazy efektivně zodpovědět. Pacientky často napadají otázky, až když opustí ordinaci, a řada z nich se také stydí o některých svých intimních problémech v ordinaci hovořit. Pro tyto účely je poradna ideální,“ vysvětlil Olejník.

Díky adekvátní odpovědi v pravý čas nemusí pacientky kvůli maličkosti cestovat k lékaři. Informace a mnohdy i rady, jak si samy mohou pomoci od drobných potíží, získají i pomocí webu.

banner-canabis-stres

Dotazy do poradny mohou zájemci posílat online pomocí jednoduchého formuláře na webu nemocnice, ve kterém stačí vyplnit pouze znění dotazu a nadpis. Podpis či kontaktní e-mail jsou dobrovolné, díky čemuž se zájemci mohou ptát anonymně i na věci intimní a osobní. V historii dotazů je pak možné také vyhledávat pomocí klíčových slov.

Poradnu naleznete ZDE.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *