Poradenství a vyšetření: pozor na cukrovku!

Světový den diabetu, který připadá na 14. listopadu, si prostřednictvím několika akcí připomenou nemocnice po celé republice. Pro zájemce připravují poradenství jak diabetu 2. typu předcházet a krevní vyšetření.

V Nemocnici Prachatice zřídí v pondělí 14. listopadu dopoledne dvě odběrová místa ke kontrole glykémie – jedno přímo v nemocnici a jedno ve městě, v prostorách Prioru.

Světový den diabetu si připomene i Nemocnice Strakonice. Již v pátek 11. listopadu v prostorách lékárny strakonické nemocnice budou zdravotníci radit zájemcům k prevenci této choroby, měřit glykémii a BMI (Body mass index, který udává podíl tuku v těle člověka). „Současně budeme veřejnosti předávat informace o onemocnění cukrovkou a rozdávat vzdělávací materiály. Přijít může kdokoliv. V poradenství při výběru léčebných produktů a potravinových doplňků budou spolupracovat farmaceuti a pracovníci lékárny,” řekl ředitel Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala.

Diabetes mellitus 2. typu je považován za nejnebezpečnější civilizační chorobu, která ovlivňuje stovky milionů životů lidí po celém světě. Mezinárodní federace pro diabetes odhaduje, že do roku 2030 bude na světě s diabetem žít téměř půl bilionu lidí. Tomuto onemocnění lze v mnoha případech předcházet preventivními opatřeními. I z toho důvodu vznikl Světový den diabetu, který má lidem připomínat nástrahy této choroby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *