Jak to vidí Einstein Vision?

Třinecká Nemocnice Podlesí se může pochlubit zcela novou 3D laparoskopickou věží Einstein Vision. Během zákroků používají lékaři speciální 3D brýle, díky kterým vidí obraz operované oblasti reálněji než dosud. Věž, která nahradila starší typ, přišla na více než tři milióny korun.

Pomocí nejmodernější laparoskopické věže současnosti chirurgové v Třinci operují zejména břišní kýly nebo žlučníky. Při operaci s přístrojem Einstein Vision mají všichni členové operačního týmu nasazené 3D brýle, díky kterým přesně vidí anatomické struktury v operačním poli.

„Práce s přístrojem je pro lékaře přesnější, rychlejší komfortnější a bezpečnější. Obrovskou výhodou 3D techniky je, že operatér vidí do hloubky operovaného místa. Věž nám umožní lépe zvládat zejména operace v obtížnějším anatomickém terénu a také snížit riziko operačních komplikací,“ uvedl primář Lubomír Blaha.

Inovativní systém Einstein Vision má vynikající kvalitu zobrazení ve full HD rozlišení, která spolu s prostorovým vjemem přirozeně optimalizuje koordinaci oka a ruky. Tím může zrychlovat operační výkon a snižovat únavu operatéra.

„Prostorové vidění a vysoké rozlišení napomáhá rozpoznat, správně uchopit a přesně separovat i velmi jemné tkáně a křehké struktury. Umožňuje také perfektní přehled v operačním poli díky prostorových záběrů anatomických poměrů v dutině břišní. S pomocí tohoto systému tak lze realizovat i delikátní a obtížné operace,“ upřesnil primář. Technologie je výhodná i pro mladší chirurgy, protože orientace v trojrozměrném prostoru operačního pole odpovídá přirozenému prostorovému vidění.

V Centru cévní a miniinvazivní chirurgie Nemocnice Podlesí provádí ročně přes tři sta laparoskopických operací. Kromě nejčastějších operací břišních kýl a žlučníku, jsou to také výkony urologické jako například nefrektomie (operace, kdy se provádí odstranění ledviny) nebo horní hrudní sympatektomie (zvýšená potivost rukou).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *