Do Přerova dorazila magnetická rezonance

Zkrácení čekacích dob na vyšetření v Olomouckém kraji umožní nová magnetická rezonance v Přerově. Pacienti museli dosud dojíždět na vyšetření do Olomouce či Prostějova.

Nová magnetická rezonance v přerovské nemocnici podstatně zvýší možnosti, rozsah, kvalitu i komfort vyšetření. „Sloužit bude pro řadu odborností, mimo jiné i pro potřeby ortopedického nebo neurologického oddělení,“ řekla předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční Marie Marsová.

Náklady na pořízení moderního diagnostického přístroje a stavební úpravy dosáhly 42 miliónů korun.

Magnetická rezonance nepracuje na principu rentgenových paprsků, ale využívá velmi silného magnetického pole. Jedná se o bezpečné vyšetření, které dokáže snímkovat strukturu orgánů do nejmenších detailů.

„V současné době patří mezi nejsložitější a nejdražší způsoby vyšetření. Hlavní výhodou metody vůči ostatním zobrazovacím metodám v radiodiagnostice je vyšší schopnost rozlišení jednotlivých složek měkkých tkání, bez možného škodlivého ionizujícího záření. Předpokládáme, že ročně by vyšetřením pomocí magnetické rezonance mohly projít zhruba tři tisíce pacientů,“ sdělila primářka radiodiagnostického oddělení Nemocnice Přerov Romana Tarnoczy.

Pro svůj diagnostický přínos se vyšetření pomocí magnetické rezonance stalo zcela běžnou metodou, která by neměla chybět ve spektru vyšetřovacích metod. Díky magnetické rezonanci se dnes zefektivnila diagnostika v řadě medicínských oborů – neurologii, ortopedii, pediatrii, traumatologii či onkologii.

Nové pracoviště magnetické rezonance je v přerovské nemocnici součástí radiodiagnostického oddělení, na kterém provedou zdravotníci každoročně na 37 tisíc rentgenových diagnostických vyšetření nebo téměř 11 tisíc sonografických vyšetření.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *