Love Story – vana pro rodičky

Velká vana „Love Story“, ve které mohou ženy během porodu odpočívat a ulevit si tak od porodních bolestí je novinkou v šumperské nemocnici.

 

Zastáncem hydroanalgezie je primář gynekologicko-porodnického oddělení Harald Čadílek. „Teplá voda totiž působí dobře na bolest a zároveň pomáhá na otevírání – tedy zdárný postup porodu. Takový komfort jako vana přitom klasická sprcha jednoznačně nenabídne,“ vysvětlil primář. Nebude se přitom bránit ani přáním maminek rodit do vody. „Lze to však jen za splnění určitých hygienických podmínek a především výborně spolupracující rodičky,“ upozornil. Jeho mnohaleté zkušenosti z předchozího působiště však jasně ukazují, že většina maminek porodní vanu využívá v první době porodní, právě pro relaxaci a úlevu.

 

Vana se objevila v jednom z rekonstruovaných porodních sálů. Třítýdenní rekonstrukce změnila porodní sál k nepoznání. Do gynekologicko-porodnického oddělení plánuje nemocnice investovat i nadále. Konkrétně do ambulancí, které plánuje v letošním roce opravit a přístrojově posílit.

 

Jen v lednu se v šumperské porodnici narodilo 81 dětí. Porodnice umožňuje nepřetržitý kontakt matky s dítětem, podporuje poporodní bonding a mimo jiné nabízí možnost sestavení porodního plánu. Bezplatná účast tatínka, nebo jiné blízké osoby, včetně duly, je pro porodnici samozřejmostí, stejně jako moderní formy analgezie. Nemocnice také nedávno zrušila poplatek za podání epidurální analgezie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *