Nový přístroj pro nemocné uši, nos a krk

Speciální vyšetřovací mikroskop, monitor nebo endoskopy jsou součástí nového přístroje, s nímž začali pracovat lékaři v Šumperku. Vyšetřují s ním nemocné uši, nos nebo krk.

„Nová vyšetřovací jednotka přináší vyšší komfort nejen lékařům, ale také pacientům. Přístroj umožňuje provedení kompletního ORL vyšetření na jednom místě,“ popsal výhodu nového přístroje primář Jiří Kincl.

Součástí vyšetřovací jednotky je vyšetřovací mikroskop Zeiss, LED zdroj na endoskopické vyšetření nosu, nosohltanu a hrtanu, monitor, odsávání nebo třeba ohřev vody na výplach uší. K novému ORL unitu bylo pořízeno i pacientské křeslo, které díky řadě funkcí poskytuje lidem pohodlí a oporu při daném vyšetření. „Naše ambulance získala přístroj, který je dnes díky svému vybavení jedním z nejmodernějších na trhu,“ dodal primář.

ORL oddělení nabízí široké spektrum operačních výkonů, a to jak v lokální, tak v celkové anestézii. Lékaři mají k dispozici vlastní operační sál. Nejčastěji prováděným výkonem je odstranění nosní mandle u dětí. Výkon se provádí v celkové anestezii pod endoskopickou kontrolou se zabezpečením dýchacích cest intubací. Mimo jiné ale také provádí endoskopické operace nosu a vedlejších nosních dutin, endoskopie horních cest dýchacích a polykacích včetně přímé laryngoskopie s možností diagnostické biopsie či terapeutické mikrochirurgie hlasivek. Ve spolupráci s chirurgickým oddělením zajišťují operativu štítné žlázy, která byla dříve doménou pouze chirurgických pracovišť.

Nemocnice Šumperk prochází v posledních dvou letech intenzivní rekonstrukcí a modernizací, ať už ve smyslu rozšíření spektra služeb či kvality.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *