Moderní bazén pomůže při rehabilitaci

Nemocnice Šumperk dokončila rekonstrukci bazénu, který na rehabilitačním oddělení poslouží nejen jeho pacientům, ale třeba i budoucím maminkám při předporodních kurzech. Opravu uhradilo Město Šumperk z peněz, které nemocnice platí městu za pronájem zdravotnického zařízení.

Pacienti Nemocnice Šumperk využívají zdejší bazén v rámci rehabilitace víc než dvacet let. „Jeho opotřebení už bylo znát,“ přiznal správce nemocnice Martin Pelnář.  Přes dno bazénu prosakovala voda, takže nemocnice už loni vyměnila bazénová čerpadla a část rozvodů. „Na sklonku roku jsme se pak pustili do další modernizace. V bazéně jsme kompletně vyměnili dlažbu a jeho dno opatřili novou hydroizolací,“ popsal Pelnář.

Mimo jiné nemocnice zaizolovala prostupy vodovodního řádu, který zabezpečuje cirkulaci bazénové vody. Celou rekonstrukci pak zakončila modernizací přilehlého okolí, tak aby se pacienti v prostředí vodoléčby cítili co nejpříjemněji. „Všude jsme položili novou dlažbu a stěny natřeli v barvě imitace modrého mramoru. Nad bazén jsme pak umístili speciální LED osvětlení s variabilitou intenzity a barevnosti světla, tak aby pacienti mohli v rámci své rehabilitace také relaxovat,“ dodal správce.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *