Českobudějovická nemocnice otevřela pro gynekologii a urologii zmodernizovaný pavilon Z

Rekonstrukce, která začala loni na jaře, je u konce. Nemocnice České Budějovice otevírá po necelém roce zmodernizovaný pavilon Z. Do nových prostor se přesouvá oddělení gynekologie a urologie. Celkové náklady stavby byly 134 milionů korun.

„Přestavbou pavilonu Z jsme se dostali za polovinu kompletní modernizace nemocnice. Díky tomu jsme oproti ostatním zdravotnickým zařízením z jiných krajů napřed. Všechny prostředky vynaložené na rekonstrukci tohoto pavilonu jsou výhradně příjmem nemocnice za vykázanou činnost a zdravotní péči, případně za některé komerční úkony,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Břetislav Shon.

Pavilon Z začne sloužit potřebám urologického a gynekologického oddělení. „Je zde jedna lůžková stanice gynekologie s deseti třílůžkovými pokoji, jedním dvoulůžkovým intermediárním pokojem a dvěma jednolůžkovými pokoji. Vše s kompletním potřebným zázemím lůžkové stanice,“ přiblížil vedoucí oddělení stavebních investic František Bostl.

Zcela shodná je i jedna lůžková stanice urologie. „V objektu je dále společná urologicko-gynekologická stanice jednotky intenzivní péče, ve které je celkem deset lůžek. Kromě lůžkových stanic jsou zde také nově vybudované ambulance obou oddělení, příjmová kancelář a nové pracoviště litotryptoru urologického oddělení,“ doplnil Bostl.

V neposlední řadě byl vybudován zákrokový sál pro malé chirurgické výkony obou oddělení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *