Jihomoravská Lednice získá statut lázeňského místa

Statut lázeňského místa obsahuje soubor pravidel jeho ochrany, jako například zákaz provádět na území lázeňského místa výstavbu staveb, zařízení či provozoven, které by mohly negativně ovlivnit poskytování lázeňské péče. Nově bude mezi lázně patřit i Lednice na Moravě.

Indikací k léčbě v lázních Lednice jsou nemoci oběhového a pohybového ústrojí, nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí, nemoci kožní, gynekologické a nervové.

„V obci Lednice se nacházejí přírodní léčebné lázně, ve kterých je využíván místní přírodní léčivý zdroj vzácné minerální jodobromové vody. Pramen je již dnes chráněn ochrannými pásmy. Statut lázeňského místa však povede nejen k vyšší ochraně tohoto zdroje, ale také léčebného režimu a celého lázeňského prostředí,“ řekl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík poté, co vláda schválila návrh udělení statutu lázeňského místa jihomoravské Lednici.

Přírodní léčebné lázně Lednice byly ustanoveny vyhláškou Ministerstva zdravotnictví v roce 2009.

Lázeňská léčba jako nezbytná součást potřebné zdravotní péče je hrazena buď plně, nebo částečně zdravotní pojišťovnou. Praktický lékař vystaví návrh na lázeňskou péči hrazenou zdravotní pojišťovnou dle doporučení odborného lékaře nebo ošetřujícího lékaře při hospitalizaci. Zároveň navrhne typ lázeňské péče a místo vhodné pro léčbu daného onemocnění. Komplexní, nebo příspěvkovou lázeňskou péči schválí revizní lékař zdravotní pojišťovny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *